Szukaj

12.05.2024

Sketchnoting – warsztaty kreatywnego szkicowania

Zapraszamy do odbycia 3-miesięcznego warsztatu z kreatywnego szkicowania [sketchnoting] z Marią Budny Malczewską, zakończonego dyplomem!


Warsztaty sketchnotingu bazują na metodzie rozwoju i samopoznania dla dorosłych, którzy chcą się nauczyć robić notatki rysunkowe, przydatne w pracy pedagogicznej i biznesowej, zwłaszcza w sektorze artystycznym i kreatywnym oraz w branży coachingowo-szkoleniowej. To również oferta dla każdego, kto ma potrzebę udoskonalić profesjonalne lub osobiste zainteresowania technikami ilustracji.

Spotkanie organizacyjne dla osób zainteresowanych, bezpłatne i niezobowiązujące, odbędzie się w środę, 22 maja 2024, o godz. 18:00 w sali konferencyjnej w Galerii Sztuki Rzeczna. Na spotkaniu zostaną ustalone i podane wszelkie szczegóły.

O prowadzącej warsztaty: Maria Budny Malczewska – wykształcenie artystyczne zdobyła w Liceum Plastycznym w Bielsku-Białej i na Akademii Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. Tytuł magistra sztuki uzyskała w 1979 roku. Jej pasją jest malarstwo, rysunek, projektowanie oraz praca z ludźmi, w roli animatorki kultury i sztuki oraz prowadzącej od 20 lat grupę malarską Artystycznie Aktywni, a także warsztaty z rysunku i malarstwa studyjnego dla młodzieży zainteresowanej studiami artystycznymi i architektonicznymi. Malarka zorganizowała w Rybniku kilka edycji Festiwalu Sztuki Współczesnej oraz kilka projektów artystycznych z seniorami i osobami ze specjalnymi potrzebami. Brała udział w projektach UE we Włoszech, Portugalii i Irlandii. Jest autorką kilkunastu wystaw malarskich indywidualnych i zbiorowych, w kraju i za granicą. W 2017 roku została uhonorowana tytułem Człowieka Roku w dziedzinie kultury oraz Nagrodą Prezydenta Miasta Rybnika za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.