Szukaj

29.06.2024

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 10 – 12 lat do udziału w Archi-przygodach!

Już w lipcu odbędzie się cykl warsztatów architektoniczno-artystycznych, w ramach których 20 dzieci w wieku 10 – 12 lat odkryje architektoniczne perełki Rybnika, odwiedzi różne ciekawe miejsca i spotka się z ich gospodarzami, wykona własne makiety i małe dzieła sztuki, a przede wszystkim – przygotuje własną wielkoformatową grę planszową o Rybniku! Na zakończenie cyklu warsztatów dla małych architektek i architektów oraz zaproszonych przez nich gości zorganizujemy wspólne świętowanie!

Aby dziecko mogło wziąć udział w cyklu warsztatów:

– musi mieć nie mniej niż 10, a nie więcej niż 12 lat;

– musi mieszkać lub przebywać na wakacjach na terenie Miasta Rybnika;

– opiekun dziecka musi dostarczyć kompletnie wypełnioną kartę zgłoszeniową.

Udział w Archi-przygodach jest bezpłatny, o przyjęciu na warsztaty decyduje spełnienie powyżej wypisanych kryteriów oraz kolejność zgłoszeń. Na warsztatach zapewnione będą niezbędne do prowadzenia zajęć materiały oraz wykwalifikowana kadra.

Warsztaty stanowią cykl, w związku z czym zapisane na warsztaty dzieci powinny wziąć udział we wszystkich dniach zajęć i we wspólnym świętowaniu.

Termin realizacji Archi-przygód:

– 23-24 lipca oraz 26-27 lipca w godz. 10:00 – 13:45 – warsztaty;

– 28 lipca 2024 w godz. 15:30 – 19:00 – wspólne świętowanie.

Zajęcia prowadzi architektka i edukatorka z Narodowego Centrum Kultury, Monika Wita – Ziegler, przy wsparciu koordynatorki projektu, animatorki kultury, edukatorki i pracowniczki Galerii Sztuki Rzeczna – Agnieszki Zielonki-Mitury.

Czym dokładnie są Archi-przygody? Tak pisze o nich Narodowe Centrum Kultury:

„ARCHI-PRZYGODY to program z zakresu edukacji architektonicznej stworzony dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów szkół podstawowych. Stanowi propozycję przeprowadzenia zajęć o tematyce przybliżającej rozumienie zagadnień związanych z architekturą, a także wprowadzających w kulturę życia społecznego.

Główne założenia programu skupiają się wokół: nabywania przez dzieci świadomości otaczającej ich przestrzeni, zrozumienia procesu projektowania i realizacji budowli oraz jej wpływu na otoczenie, a także docenienie tradycji architektonicznych i środowiska naturalnego. (…).

Program został przygotowany i jest realizowany przez Narodowe Centrum Kultury. Patronat nad projektem objął Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki.”.

Archi-przygody są finansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura – Interwencje. Edycja 2024.

Do pobrania

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych i akceptuję regulamin newslettera Galerii Sztuki Rzeczna w Rybniku

 

I consent to the processing of personal data and accept the newsletter regulations of the Gallery Art Rzeczna in Rybnik