Szukaj

23.04.2024

„Wartości płynące ze Wspólnoty” | 20 lat PL w UE | spotkanie z europosłem Łukaszem Kohutem

Jako Galeria Sztuki Rzeczna, prezentująca w swoich wnętrzach wystawę mistrza fotografii reportażowej Chrisa Niedenthala, obrazującą ostatnie 50 lat historii i przemian naszego kraju, chcemy się włączyć w świętowanie jubileuszu 20-lecia Polski w Unii Europejskiej, który wypada 1 maja 2024 roku. Wartości płynące ze Wspólnoty są nam bardzo bliskie i czujemy potrzebę podkreślania wagi faktu, że Polska jest największym beneficjentem członkostwa w Unii Europejskiej wśród wszystkich krajów regionu.

Dlatego zapraszamy na wydarzenie otwarte, podczas którego poznamy kulisy pracy w Parlamencie Europejskim, a także porozmawiamy o korzyściach z członkostwa płynących bezpośrednio do Rybnika. Naszym i Państwa gościem będzie Łukasz Kohut – poseł do Parlamentu Europejskiego IX kadencji, politolog, przedsiębiorca, fotograf, śląski regionalista i polityk, który walczy o uznanie języka śląskiego za język regionalny. Ponadto członek:

– Grupy Postępowego Sojuszu Socjalistów i Demokratów w Parlamencie Europejskim

– Komisji Przemysłu, Badań Naukowych i Energii

– Komisji Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych | LIBE

– Delegacji do Parlamentarnego Komitetu Stabilizacji i Stowarzyszenia UE-Serbia | D-RS

– Delegacji do spraw Współpracy w ramach Wymiaru Północnego i do spraw Stosunków ze Szwajcarią i Norwegią, do Wspólnej Komisji Parlamentarnej UE–Islandia oraz do Wspólnej Komisji Parlamentarnej Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG) | DEEA

Zapraszamy w czwartek 2 maja o godzinie 12:00.